Yetişkin Sünneti

Sünnetin Müslümanlar için dini bir gereklilik olduğu gibi aynı zamanda sağlık için de faydalı olduğu ifade edilmektedir. Sünnetin özellikle sağlıklı bir ilişki için de önemli fayda ve avantajları da bulunmaktadır. Özellikle 15 ile ileri yaş dönemine kadar gerçekleştirilen sünnet işlemine Yetişkin sünneti adı verilir. Bireyler, 20 yaş sünnet, 25 yaş sünnet, 30 ve 40 yaş sünnet gibi aramalarla Genel Cerrahi uzmanımız Op.Dr. Cem Güçlü ile iletişime geçmektedirler. Çeşitli nedenlerle normalde sünnet olması için uygun olan yaşlarda sünnet olamayıp ta, cinsel organın gelişimini tamamladıktan sonra sünnet olmaya karar verenler için uygulanan sünnete yetişkin sünneti denmektedir. Yetişkin sünnetinin fiyatları teknik ve sağlanan hizmetlere göre değişmektedir.

Yetişkin sünneti, Çocuk Sünnetinden Farkı Nedir?

Yetişkinlerde cinsel organ gelişimini tamamladığı için normal yaşlarda yapılan sünnetten daha değişik uygulamalar yapılmaktadır. Yetişkin sünnetinde işeme, ereksiyon ve cinsel ilişki durumları da göz önüne alınarak, yapılacak kesimin daha detaylı hesaplanması gerekmektedir. Çocuklarda cinsel organın ucundaki deri fazlalığı alınırken, yetişkinlerde bu deri parçası alındıktan sonra ereksiyon esnasında gerilmenin olmaması önemlidir. Bu nedenle de kesim işleminin en önemli kısmını hesaplamalar oluşturmaktadır. Ayrıca yetişkinlerde cinsel organda daha çok damarlanma olduğu için kanama riski de fazla olmaktadır, bu nedenle çocuk sünnetinden daha değişik teknikler uygulanmaktadır.

Yetişkin Sünnet Tekniği Nedir?

Aslında yetişkinlere uygulanan sünnet, çocuklara uygulanana benzemekle beraber, daha detaylı bir operasyondur. Cinsel organın derisi kesildikten sonra kanama oluşmaz ve rapid stür takılarak, dokuların birbirini karşılaması sağlanır. Bu teknik sayesinde dokular en az 21 gün yapışık kalmakta ve birbirine bu süre içinde kaynamaktadır. Sünnette iç deri en az seviyeye düşürüldüğünden, erken boşalma problemi de oluşmamaktadır. Uygulanan stür kendi kendine eridiği için, dikiş alma veya pansuman faaliyeti de gerekmemektedir. Operasyon sonrası külotun içine konulan tamponlar vasıtası ile normal kıyafetler de giyilebilir.

Yetişkin Sünneti Nasıl Yapılır?

Yetişkin sünneti lokal anestezi uygulanarak yapılmakta ve işlemler ortalama 30 dakika civarında bitmektedir. Mahremiyet hususundan dolayı yetişkin istemez ise operasyona sadece doktor girmektedir. operasyondan yaklaşık 2 saat sonra yürünebilir ve araç kullanılabilir. Eve gidildiğinde ise en az 4 saat istirahat edilmelidir.

Yetişkin Sünnet Sonrasında Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Yetişkin sünnetinden sonraki gün fazla güç sarf etmemek şartı ile normal yaşama dönülmektedir. Operasyon tarihinden yaklaşık 3 ile 4 gün sonra banyo yapılabilmektedir. Ayrıca en az 14 gün cinsel ilişkiye girilmemesi ve mastürbasyon yapılmaması gerekmektedir.

Yetişkin sünnet fiyatları konusunda, kurumumuzu arayarak daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Tavsiye Edilen Yazılar