Vaser Liposuction

İleri liposakşın tekniği olarak bilinen vaser liposuction, vücut şekillendirme operasyonları arasındadır. Cerrahi uygulamalar arasında olan yöntem, bölgesel olarak kullanılabilmektedir. Çeşitli kanüller kullanılarak, vücudun belirli bölgelerindeki aşırı ve birikmiş yağ tabakaları çıkarılarak uygulanır.

En çok tercih edilen estetik uygulamalar arasında olan Vaser Liposuction, Vibration Amplification of Sound Energy at Resonance liposuction olarak bilinmektedir.

Vaser Liposuntion Nasıl Uygulanır?

Yağ alma işlemi olarak uygulanan yöntem, yüksek frekanslı ses dalgaları kullanılarak yapılır. Ultrasond tekniğiyle, yağ hücrelerini- yağ lobillerinden ayrıştırarak alınmasını sağlar. İç kısımda ayrılan yağ tabakaları, akışkan hale dönüştürülür ve ince kanüller aracılığı ile vücuttan atılır.

Yağ aldırmada kullanılan diğer yöntemlere göre daha kolay ve konforlu olan uygulamada, kanama, morarma gibi etkiler görülmez.

Vaser Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanır?

Bölgesel uygulanabilen vaser liposuction, vücut şekillendirme kapsamında tüm bedene de uygulanabilir. Kalça ve basen bölgesi, göğüs şekillendirme, kollar ve uyluklar, göbek ve bel çevresi gibi yağ fazlalığı olan tüm bölgelerde uygulanabilir.

Ayrıca popo estetiği ve göğüs estetiğinde de tercih edilen estetik uygulamalar arasında yer almaktadır. Bağ dokulara, kaslara, sinir ve damar sistemlerine zarar vermeden, doğrudan yağ hücrelerine etkide bulunarak formda olmayı sağlayan bir uygulamadır.

Vaser Liposuction İle Dolgu Avantajı

Estetik uygulamalar arasında olan dolgu işlemi için, kişinin kendi vücudundan alınan yağlar kullanılmaktadır. Göğüs büyütme ya da dikleştirme isteyen, dudak dolgusu isteyen kişiler, vaser liposuction ile alınan yağları kullanarak, senkronize uygulamalardan yararlanabilirler.

Yanak ve elmacık kemiği dolgusu, mimik dolguları ve tüm vücut şekillendirme uygulamaları için, alınan yağ dokuları kullanılabilir. Sentetik dolgulara oranla daha doğal gürünüm veren ve daha sağlıklı olan vücut yağı dokuları, bu uygulama esnasında yapılabilmektedir.

Vaser Liposuction Uygulama Fiyatları

Ultrasond yöntemi ile vücut içinde akışkan hale dönüştürülen ve açık ameliyata gerek kalmadan, yağ dokularının kolaylıkla çıkarılmasını sağlayan bu yöntem, en popüler uygulamalar arasındadır. Fiyatları ise uygulanacak bölge ve bölgelere bağlı olarak belirlenmektedir. Göğüs, popo ve diğer bölgelerin uygulaması, alınacak yağ miktarı, beraberinde yapılacak diğer uygulamalara göre, ilk muayene sırasında belirlenir.

Tavsiye Edilen Yazılar