Vajina Beyazlatma

Günümüzde kadınların estetikle ilgili başvurduğu uygulamalardan biri de şüphesiz vajina beyazlatma uygulamasıdır. Jinekologlar tarafından belirtilen vajina beyazlatma uygulamasına en çok vajina derisinde meydana gelen renk koyulaşması nedeniyle başvurulmaktadır.

Vajina Beyazlatmaya Neden İhtiyaç Duyulur?

Kadınlar için bakım, onların ayrılmaz parçası olarak tanımlanır. Her konuda olduğu gibi kadınlar, vücutlarının her bir noktasının estetik bir görünüme sahip olmasını isterler. Durum böyle olunca vajina beyazlatma meydana gelmiş renk koyulaşmasına yönelik estetik tedavi uygulamalarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Vajina dersinde meydana gelmiş her türlü esmerleşme, koyulaşması kadınların hem fiziksel görüntüsünü hem de buna bağlı olarak psikolojik durumlarını olumsuz etkilemektedir. Fiziksel görünümün daha iyi hale getirilmesi ve psikolojik olarak kişinin kendisiyle barışık, pozitif olmasını sağlaması açısından vajina beyazlatma uygulamasına ihtiyaç duyulmaktadır

Vajina Beyazlatmada Kullanılan Yöntemler Hangileridir?

Vajina beyazlatma için jinekologlar tarafından uygulanan farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerin her birinde kullanılan malzeme ve cihaz değişmekle beraber tedavi süresi ile iyileşme süresi de değişiklik göstermektedir. Jinekologlarca vajina beyazlatma için renk ağartma, renk açma, lazerle renk açma, krem ve kimyasal peeling solüsyonlarla renk açma uygulamaları bulunmaktadır. Hangi yöntemin kullanılacağına vajinanın cilt dokusuna, koyulaşma derecesine ve hasta ile hekimin ortak kararı ile belirlenmesi önemlidir.

Vajina Beyazlatma Tedavi ve İyileşme Süresi Nedir?

Vajina beyazlatma yönteminin her birinin tedavi süreci ve iyileşme süreci değişkenlik gösterir. Lazer tedavi yöntemi ile vajina beyazlatma işlemlerinin her bir seansı ortalama 20-30dk sürmektedir. Uygulama sonrası vajina beyazlatma meydana gelebilecek şişme, yanma, kızarmalar için hekimin önereceğim kremler kullanılarak iyileşme süresi hızlandırılabilir. Diğer yöntemlerde de aynı şekilde uygulama sonrası hekimin vermiş olduğu krem vb solüsyonlar kullanılmalıdır.

Vajina Beyazlatmanın Cinsel Yaşama Olumsuz Etkiler mi?

Birçok kadın tarafından vajina beyazlatma ile ilgili bu uygulamayı yaptırırsam cinsel yaşamımı olumsuz etkiler mi sorusuna cevap aradığı görülür. Vajina beyazlatma uygulaması mevcut cinsel hayatınıza herhangi bir olumsuzluğu söz konusu değildir. Uygun yöntemle beyazlatma uygulaması sona erdikten yaklaşık bir haftalık süre sonunda gönül rahatlığıyla cinsel ilişkiye girmek mümkün.

Tavsiye Edilen Yazılar