Saç Prp

Saç prp uygulaması ince telli, cansız ve zayıf saçları tekrardan güçlendirmek amacıyla yapılan işlemlerden biridir. Saç dökülmelerinin önüne geçmek ve kepeği engellemek için yapılmaktadır. Demir eksikliği, genetik faktörler, stres ve bunun gibi pek çok etken saçların tamamen zayıflamasına neden oluyor. Bu nedenle saç sorunlarını durdurmak için saç prp tedavisi tercih edilmektedir. Uygulamalar sonrasında hasta sosyal hayatına tekrardan dönebilir. Birkaç haftadan sonra faydalarını ve saçlara sağladığı etkileri gözlemlemek mümkündür.

Saç Prp Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Prp tedavisi yapılacak olan hastanın yaklaşık 10 cc’lik kanından bir miktar alınır. Özel makine yardımıyla içinde santrifüj edilir ve plazma kısmı birbirinden ayrılır. Kanın içerisinde bulunan trombasit ve akyuvarlar seyrekleşmiş veya saç olmayan bölgeye mikro iğnelerin yardımıyla enjekte edilir. Uygulamanın mantığı ise, hücre ve dokuların yenilenmesine amaçlanır. Uygulamalar genellikle 30-40 dakika sürmektedir. Herhangi bir acı yaşanmaz ve saç derisinde iz oluşturmaz.

Saç Prp Tedavisi Ne Zaman Sonuç Verir?

Saç prp tedavisinin sonuçları hemen ortaya çıkmaz. Birkaç kez uygulamaların gerçekleştirilmesi gerekir. Bu uygulamalar diğer işlemlere göre daha kolay ve zararsızdır. Ancak sonuçları geç ortaya çıkmasından dolayı sabırlı olunması gerekir. Bu nedenden dolayı düzenli bir şekilde uygulanmalı ve periyotları aksatmamalısınız.

Saç Prp Uygulamalarının Yan Etkileri Var mı?

Bu uygulamaların herhangi bir problem teşkil etmez ve yan etki yaratmaz. Hastanın kendi kanından yapılmasından dolayı zararı yoktur. Uygulamalar sırasında ağrı meydana gelmese de, işlemden bir süre sonra ağrı yaşanabilir. Saç prp tedavisinin ardından saçlarda gürleşme ve parlaklık gözlemlenmektedir. Aynı zamanda saç kalitesi yükselir ve saç dökülmeleri azalır.

Saç Prp Uygulamalarının Fiyatı Nedir?

Saç prp tedavisinin fiyatları uygulamanın sıklığına göre farklılık gösterir. Doktorunuz size uygun periyotlar belirleyecektir. Prp saç tedavisi genellikle 12 ay süre etkisi görülür. Yine de saç bakımına dikkat edildiği sürece etkisi 18 ay boyunca gözlemlenmektedir. Yılda bir kez uzman kişilere yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda düzenli olarak uygulanması halinde olumlu etkilerini daha uzun süreli görebilirsiniz. Saç prp tedavisi güvenilir uygulamalardan biridir.

Tavsiye Edilen Yazılar