Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi, yeni ekilen saç ekiminden sonraki kök transferinin yapılmış olan dokuya doğrudan yararlı bir tedavi olmasının yanı sıra, aynı zamanda var olan saçların da güçlenerek canlanmasına katkı sağlayan bir tedavi yöntemi olmaktadır. Tıbbi terim olarak genelde orta deri tedavisi olarak adlandırılan bu uygulama, deri altında enjekte etmek manasına gelen bir kavramı da barındırır. İyi bir verim alınmasına katkı sağlayan saç mezoterapisi çalışmaları oldukça ince uçlu iğneler ile saçlı derilerin altına yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama saçlı derideki orta tabaka alanlarında en düşük dozlarla yapılarak mikroenjeksiyon olarak sağlanır.

Saç Mezoterapisi Uygulamasının Etkisi Tam Olarak Nedir?

Bu uygulamanın etkisi, saçlı bölgelerdeki cildin dermiş tabakasına doğrudan etki etmesiyle ön plana çıkar. Saç köklerinin beslenmesini sağlamasının yanı sıra bu köklerin mineral kazanımını, oligelement, vitamin ve dolaşım düzenleyicilerine kadar her birinin aktarımını sağlar. Temelde çoğu saç köklerine gelemeyen tüm bu yararlı etkenler, saçların zayıflamasına neden olabilmektedir. Fakat saç mezoterapisi ile doğrudan, belirlenen dokulara transfer sağlanarak saç köklerinin ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin kazanımını sağlamaktadır.

Saç Mezoterapisi Ne Gibi Faydaları Barındırıyor?

Saç Mezoterapisi uygulamasının sağladığı katkılar ve yararlar birden fazla olarak ön plana çıkar. Bunlar doğrudan sorunlu alanlara uygulanan ve uygulandığı bölgede etkisini gösteren bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda kılcal damarların beslemekte zorlandığı saç köklerine doğrudan tedavi eden ve yenileyen minerallerin ulaştırılmasını sağlar. Saç dökülmelerine neden olan zayıflık etmenlerini durdurur ve aynı zamanda köklerin güçlenerek gürleşmesini ve saçların canlılığını kazanarak parlak görünmesine katkı verir. Alternatif bir tıp uygulaması olmamakla beraber, bu uygulama ile alınan sonuçlar etkili olmakla beraber, istenilenin alınmasını sağlamaktadır.

Saç Mezoterapisinin Seansları Hakkında

Kişiye özel olarak yapılan seanslar, ilgili kişilerin haftalık olarak alacakları randevular ile sağlanmaktadır. Düzenli aralıklarla yapılan saç mezoterapisi çalışmalarında haftada 1 kez uygulamaya konu olmaktadır. Fakat bu durum saç tip yapısına ya da var olan saçlardaki probleme göre değişebilmektedir.

Saç Mezoterapisinin Etkisi Gerçekten Var mı?

Saç Mezoterapisi uygulaması FDA onaylı olan karışımların çok ince olan iğneler ile enjekte edilerek yapılmasını konu edinir. Buradaki temel amaç, saçlara gereken desteği sağlamak ve zaten erişemediği mineralleri kazanarak köklerinin güçlenmesini sağlamaktır. O nedenle besleme ve destekleme alanında bir uygulama olduğundan, saç dökülme ve saçların canlılığını yitirme hususlarında önemli bir göreve sahiptir.

Tavsiye Edilen Yazılar