Örümcek Ağı Estetiği

Estetik alanında etkin bir yere sahip olan örümcek ağı estetiği etkili sonuçlar veren ve ameliyat gerektirmeden uygulanan bir işlemdir. Yüz germe başta olmak üzere, yeniden form kazandırma ve yapılandırma olanaklarını sağlayarak, yaşa bağlı ya da diğer problemler dayalı oluşan ince çizgilerin giderilmesini sağlar.

Aynı zamanda yüz hatlarında olan uyku düzensizliği, stres, uygun beslenmeme, doğumlar ya da sık sık kilo alma ile verme durumlarında çeşitli çizgiler yüz ya da diğer bölgelerde oluşmaya başlamaktadır. Özelikle de yüz hatlarında meydana gelen çizgilerin yanı sıra, gıdıkların sarkması, yüzlerin ovalleşme durumu ya da yanak bölümlerindeki oluşan sarkmalara karşı da örümcek ağı estetiği uygulanmaktadır.

Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Uygulanır?

Uygulanma metodu doğrudan polidiaksanon ipler ile bu ipleri cildin alt kısmına yerleştirebilmek için kullanılan ince uçlu iğne aracılığı ile sağlanır. Yan etkisi belirlenmeyen bu üründe cildin alt dokusuna hitap edilerek örümcek ağının simetriği takip edilerek bir işleme sağlanır. Ameliyat olmadan uygulanan bu uygulama, azalmakta olan kalojene destek olmak ve yeniden kalojen üretimini sağlama adına yapılan bir işlem olmaktadır. Bu uygulamadaki temel amaç, bedenin bir reaksiyon alarak, elastin, kalojen ve fibroplast üretimine teşvik edilmesini ve doğal döngünün de vücudun kendi içerisinde başlamasına katkı sağlamasıdır.

Örümcek Ağı Estetiği Kimlere Uygulanır?

Yüz hatlarına kırışıklıklar olan, yüzünü daha da genç göstermek isteyen ya da yapılandırılmasını isteyenler örümcek ağı estetiğinden yararlanabilir. Aynı zamanda yüzlerinde sarkma olanlardan, göz kapak ve çevrelerinde, dudak ile ağız bölgelerinde canlılık eksikliği yaşayan ya da çene altı çizgiler ile gıdıklarında oluşan problemleri gidermek amacı ile uygulanır.

Örümcek Ağı Estetiğinin Olumlu Yönleri Neler?

Acı hissettirmeden uygulanan bir uygulama olmasının yanı sıra, kesi işlemleri olmaz ve ameliyat uygulaması da olmadığından dolayı iz bırakmaz. Yapılan bu estetiğin ardından normal günlük ya da iş hayatınıza geri dönebilirsiniz. Tekrarlanabilen bir uygulama olmasının yanı sıra, cildin kalojen üretimini de sürekli olarak destekler. Yan etkisi de bulunmamaktadır.

Örümcek Ağı Estetiğinin Genel Bir Şekilde Uygulaması Hakkında

Yöntem uygulamadan önce cilt hassasiyet ile temizlenir. Ardından lokal uyuşma sağlanmak için anestezik bir krem sürülmektedir. Sorunlu bölgeler neresi ile cilt alt dokusuna ince uçlu iğneler ile işleme örümcek ağı misalini temsil olarak yapılır. Belirlenen adet üzerinde ipler cilt alt dokusuna yerleştirildikten sonra cilt temizlenir ve bu sayede işlem tamamlanır.

Tavsiye Edilen Yazılar