Organik Saç Ekimi

Organik saç ekim çalışmaları temel olarak, ilgili hastaların kendi yağlı dokusu kullanılarak yapılan bir uygulama modelidir. Vücuttaki uygun olarak tespit edilen yağlı doku alanından kök hücreler alınarak, enjeksiyonu saçtan yoksun olan bölgeye yapılır. Bu sayede organik saç ekimi yapılarak, vücudun yağlı ve sağlıklı kök hücresi taşınmış olunur. Saçın ekileceği alana doğrudan adapte sağlayan bu yöntem, taşınan saç köklerinin verimli ve canlı yapıdayken seçilmesiyle başlayarak, kök hücrelerin zayıf ve yetersiz alana aktarımı ile mümkün olmaktadır.

Organik Saç Ekiminin Ne Gibi Avantajları Var?

Birden fazla avantajı bulunan organik saç ekim faaliyetleri, hastaların memnuiyetinin sağlanması ve istenilen verimin elde edilmesi konularında avantajları barındırır. Özellikle de çeşitli avantajlarına bakıldığında kök hücre enjeksiyon çalışmalarının hastalara çeşitli bir yararı olduğu net olarak belirlenmiştir.. Aynı zamanda zahmetli bir saç ekimi çalışmasından kurtararak, saç ekimini daha basit bir yapıya dönüştürür.

Organik saç ekiminin başlıca özelliği kimyasal kullanımı barındırmamasıdır. Bunun yanı sıra, saç köklerinin klasik yöntemlere nazaran eklendiği bölgeye tutunmasını sağlar. Ayrıca ekimin yapılması ve alınan en büyük yararlardan biri de %96’yı bulan bir geri dönüş sağlaması ve ekilen saçın o bölgede kalıcılığını sağlamasıdır. Tabi bunların yanında, daha canlı bir görünüm ve uzun ömürlü bir saç yapısı da organik saç ekimi uygulamasında yararlı olan etkenler arasındadır.

Organik Saç Ekimi Neden Uygulanmalı?

Organik saç ekimi bir uygulamadır ve bunun bilinen klasik saç ekimlerinden bir takım farklılıklar vardır. Bu temelde sağlıklı bölgeden alınan kıl kökleri alınarak saçın olmadığı bölgelere aktarımı ile gerçekleştirilir. Fakat kelleşmenin olduğu bir bölümde, mevcut olan ya da transfer edilecek saç köklerini tam olarak verim kazanmasını engelleyen bir yağ kısıtlılığı vardır. Bu nedenle derinin kemiğe yaklaşması ve aynı zamanda boşalmış olmasından dolayı, yeni saçların buradaki etkisi zayıf ve yetersiz olacaktır. O yüzden yeni ve sağlıklı saçların kaybedilmemesi için organik saç ekiminin yapılması birden fazla yarar sağlamaktadır.

Organik Saç Ekiminde Fiyat Durumları

Fiyatlar uygulanılacak saç yapısına ve sürece bağlı değişebilmektedir. Sabit bir fiyat genelde piyasalara göre belirlenecek olunup, alınacak olan saç ekim hizmet ve şartlarına göre değişiklik gösterebilir.

Organik Saç Ekiminde Bölgesel Bir Yağlanma

Bu yöntem ile yapılan saç ekimlerinde bölgesel olarak tanımlanan bir yağlanma sorunu azalmakta ve giderilmektedir. Aynı zamanda karın bölgesi, göbekler, basen gibi alanlardan alınan bölgesel yağlanma alanları, kişide aynı zamanda fazlalık yağlarından kurtularak, vücudunun başka bir alanda kullanılmasında katkı sağlamaktadır.

Tavsiye Edilen Yazılar