Nazolabial Dolgu

Nazolabial dolgu uygulaması, uzman kişiler ile çizgi ve olukların hyaluronik asit ile doldurma işlemidir. Hyaluronik asit, yıkım gerçekleştiren herhangi bir madde kesinlikle değildir. Dokuları eritmez ve zarar vermez. Aksine hücreleri canlandırır ve daha dolgun bir görünüm sağlar. Nazolabiyal dolgu işlemi vücuda bir yan etki yaratmaz. İşlemler sırasında bir kaç saat kızarıklık görülebilir. Bu durum sık sık görülmekte ve bir sorun teşkil etmemektedir. Kızarıklıklar kısa sürede kendiliğinden geçer. Nazolabial dolgu işlemlerinde mimik kasları zarar görmez ve mimik kaybı yaşanmaz.

Nazolabial Dolgu Nasıl Uygulanır?

Nazolabial dolgu işlemlerine geçmeden önce doktorunuz uyuşturucu özelliğine sahip olan lokal anestezik ya da özel merhemler kullanılmaktadır. Bu sayede uygulama yapılacak olan bölgede uyuşukluk meydana gelir. Uyuşukluk sağlanmasının ardından doktorunuz içerisinde hyaluronik asit mevcut olan enfektör yardımıyla enfeksiyon yapışır. Böylece bölgedeki oluğu ortadan kaldırmaya yardımcı olur. İlk seansta oluğun tamamı doldurulması mümkün değildir. Bu nedenle seanslar belirlenerek, uygulanması gerekir.

Nazolabial Dolgu Sonrası Nelere Dikkat Edilmesi?

Nazolabial uygulaması sonrasında 5-8 saat boyunca kozmetik ürünler kesinlikle kullanılmamalıdır. Aynı zamanda 2 gün boyuna ağır sporlar yapılmamalı ve asit içeren ürünler cilde temas etmemelidir. 10 gün boyunca spa, sıcak su ve buhar gibi etkenlerden cilt uzak tutulmalıdır.

Nazolabial Dolgu Uygulaması Kalıcı Bir İşlem mi?

Uygulama tamamen kalıcı değildir. Ancak uzun süre devam etmektedir. Kalıcılığı genellikle kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Nazolabial dolgu uygulamaları çoğunlukla 9 ay boyunca kalıcılığı görülebilir. Uygulamalar sonrasında cildinizi sert temizleyiciler ile temas etmemeli ve doğru ürünler kullanmalısınız.

Nazolabial Dolgu Uygulamasının Yan Etkisi Var mıdır?

Nazolabial dolgu uygulamalarında herhangi bir yan etki yaşanmaz. Ancak işlem sonrası hafif şişlikler ve kızarıklıklar görülebilir. Bu sorunlar oldukça normal ve uzun süre devam etmemektedir. Bir kaç saat sonra sorunlar ortadan kalkacaktır. Uygulamalardan sonra yaklaşık 24-36 saat boyunca cildinize asitli ürünler sürmemeli ve doktorunuzun önerdiği nemlendiricileri kullanmalısınız. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan istenilen sonuçlar kısa zamanda ortaya çıkacaktır. Hasta uygulamadan sonra günlük yaşantısına dönebilir.

Tavsiye Edilen Yazılar