Mide Botoksu

Obezite tedavisinde kullanılan mide botoksu, açlık hissinin giderilmesinde oldukça etkili bir yöntem olarak uygulanıyor. Kasların hareketini durduran botoks uygulaması, endoskopik şekilde mideye uygulanmaktadır. Aşırı kilolu kişilerde, kilo kontrolü yapan kişilerde ve obezite olan kişilerde uygulanabilir, ameliyatsız bir yöntemdir.

Vücutta açlık hissine neden olan sinir kaslarına doğrudan enjekte edilir ve hızlı sürede kilo kontrolünün elde edilmesine olanak sunar.

Mide Botoksu Nasıl Yapılır?

Estetik uygulamalarda kullanılan botoks, endoskopik muayene ve yöntemle mideye uygulanır. Hekim uygulaması ile enjeksiyon şeklinde yapılan mide botoksu, 10- 15 dakika kadar kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Midede iştah ve açlık hissine neden olan kaslara, doğrudan uygulanan bir yöntemdir.

Mide Botoksunda Kullanılan Madde Nedir?

Tüm botoks uygulamalarında kullanılan madde; Clostridıum Botulinum proteinidir. Botoks adı verilen bu bakteri proteini, sinir hücrelerine doğrudan uygulama yaparak, kasılmaları belirli süre boyunca durdurur. 4 ila 6 ay boyunca etkili olan mide botoksunun, sağlık açısından herhangi bir zararı yoktur. FDA tarafından onaylanmış botoks maddesi, uzun yıllardır ve güvenle Dünya’nın her yerinde kullanılmaktadır.

Mide Botoksunun Yararları Nelerdir?

Özellikle aşırı kilolu kişilerde, sağlıklı zayıflama ve kilo kontrolünün sağlanmasında etkilidir. Kadın ve erkek obezitelerde, dengeli şekilde zayıflamaya fayda sağlar. Aşırı iştahlı kişilerde ve açlık hissi yoğun olan kişilerde kontrol sağlar. Açlık hissine neden olan bölgeye direkt olarak uygulandığı için, uzun süre tokluk hissi sağlar. Mide botoksu, özellikle karbonhidratlı yiyeceklerin yaklaşık 12 saat boyunca midede tutulmasını sağlarken, zayıflamada etkili rol oynar.

Mide Botoksu Fiyatları

Mide botoksu 6 ayda bir yenilenmesi gereklidir. Şayet kişi, ilk uygulamadan sonra, etkili sonuç almış ve iştah kontrolü sağlayabiliyor ise yenilenmesine gerek yoktur. Hedeflenen kiloya varılmış ve yenilenmesine gerek yok ise, hekim onayı sağlanabilir. Mide botoksu fiyatları, uygulama yapılan merkeze göre değişiklik göstermektedir.

Mide botoksu uygulaması için kullanılacak botoksun markası ve işlemde kullanılacak ünite miktarı, fiyat belirlemesinde değerlendirilen unsurlar arasındadır. Hekim uygulamaları ve beraberinde farklı estetik uygulamalar yapılacak ise muayene esnasında belirlenir ve fiyat belirlemesi yapılır.

Tavsiye Edilen Yazılar

Mide Botoksu