Meme Dikleştirme

Zamanla formunu kaybeden göğüsler, emzirme ve hızlı kilo alıp- verme gibi nedenlerden dolayı sarkan göğüslerde, meme dikleştirme operasyonları uygulanır. Sarkmış ve elastik doku özelliğini kaybetmiş göğüslerde, isteyen kişilere dolgu takviyesi yapılmaktadır. Toparlama, küçültme veya büyütme gibi işlemler ile senkronize olarak uygulanabilen ameliyatlardır.

Meme Dikleştirme Kimlere Yapılır?

Cerrahi uygulama yaşı, 18 olarak belirlenmektedir. Maksimum yaş sınırı olmaksızın, kişilerin genel sağlık durumlarına göre uygulanabilir. 40 yaş üzerindeki hastalarda ise meme ultrasonları ve çeşitli testler sonrasında, doktor onayı ile yapılan ameliyatlardır.

Fiziksel yapısı nedeniyle göğüsleri sarkık olan kişilere, emzirme sonrasında form kaybetmiş göğüslere, yer çekimi ve zamanın etkilerine bağlı olarak sarkmış göğüslere sahip olan kişilere uygulanabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Genellikle 2- 3 saat aralığında tamamlanan meme dikleştirme ameliyatları, genel anesteziyle yapılır. Ameliyat sonrası 6-8 saat istirahat verilir ve sonrasında taburcu olunabilir. Kişinin kilosu, fiziksel özellikleri, sigara ve alkol kullanımı gibi faktörler, iyileşme süresini doğrudan etkileyen unsurlardır. Operasyondan sonra, kişinin günlük aktivitelerine dönmesi ertesi günden itibaren sağlanabilir. Pansumanların düzenli olarak yapılması ve hekimin kontrolü önemlidir.

İyileşme sürecinde, ağır sporlardan ve ağır kaldırmaktan kaçınılmalıdır. Vücudu zorlayan aktiviteler yapılmamalıdır.

Meme Dikleştirmede Estetik Çalışmalar

Küçük göğüsleri olanlar veya aşırı büyük olanlar için, dikleştirme uygulamaları ile birlikte estetik çalışmalar sağlanmaktadır. Sentetik dolgu, protez dolgu veya yağ dolgusu ile göğüsler dikleştirilirken, istenilen boyutlarda hacim kazandırılmaktadır. İki göğüs boyutları birbirinden farklı olan kişiler, göğüslerin arasındaki mesafede orantısız ölçü olanlar için, estetik uygulamalar yapılıyor.

Ayrıca, göğüs ucu estetiği, boyun ve dekolte bölgesi estetiği, göğüs dikleştirme uygulamalarında yapılan, diğer yöntemlerdir.

Meme Dikleştirme Fiyatları

2019 güncel meme dikleştirme operasyonu fiyatları, tercih edilen kliniklerden edinilebilir. Yapılan uygulamalara ve ameliyat yöntemlerine bağlı olarak belirlenen fiyatlar, hekim uygulamaları, anestezi uygulamaları ve senkronize estetik işlemlere göre belirlenmektedir.

İlk muayenede, kişinin istek ve talebi, doktorun onayı ile belirlenen ameliyat yöntemi, göğüslerin ameliyat sonrası elde edilecek tahmini görüntüsü ve fiyatlarıyla sunulur. Onay dahilinde operasyon gerçekleştirilir.

Tavsiye Edilen Yazılar