Meme Büyütme

Göğüs estetiği uygulamaları; ameliyatsız yöntemler, doğal yöntemler ve cerrahi uygulamalar olarak yapılır. Zamana bağlı olarak formunu kaybetmiş, esnekliğini yitirmiş ve sarkmış göğüslere uygulanabildiği gibi, fiziksel özellikleri itibariyle küçük göğüslere sahip olan kişilere de meme büyütme işlemleri uygulanır.

Cerrahi Meme Büyütme Uygulamaları

Dolgunlaştırma ve göğüsleri dikleştirmek için yapılan uygulamalar, hastanın isteği yanı sıra genel sağlık durumuna göre yapılır. Uzman doktor kontörlünde yapılan ilk muayene ile yapılacak uygulama belirlenir, lokal veya genel anestezi ile uygulanır.

Meme büyütme yöntemleri arasında;

  • Silikon dolgular
  • Yağ enjeksiyonu
  • Aquafilling yöntemleri bulunuyor.

Her birinin avantajları ve farklı özellikleri bulunmaktadır. Kişinin anatomisi ve vücut yapısına uygun yöntem belirlenerek, hacim kazandırma işlemi yapılır. Bu yöntemlerden; yağ ve jel enjeksiyonu, ameliyatsız göğüs büyütme olarak bilinmektedir. Silikon dolgular ise protez uygulamaları olup, cerrahi şekilde uygulanır.

Silikon Dolgusuyla Meme Büyütme

3 farklı bölgeden giriş yapılarak uygulanan silikon dolgular, damla ve yuvarlak silikon modelleriyle kullanılır. Kişinin vücut şekline, kilo ve boy oranına ve omuz, boyun oranına göre ideal olan silikon çeşidi uygulanır. Silikon yerleştirme ameliyatlarında;

  • Koltuk altından kesi açılarak
  • Göğüs başı çevresinden kesi açılarak
  • Lolipop adı verilen ters T şeklinde kesi açılarak

Silikon dolgu uygulaması yapılır. Doğal bir görünüm elde edilmesi için aşırı büyük silikonlar yerine, natürel formla kullanılarak, ideal hacim sağlanabilir.

Yağ Enjeksiyonuyla Meme Büyütme

En doğal göğüs büyütme uygulamasıdır. Kişinin kendi bedeninden alınan yağ dokuları, ihtiyaç olan bölgeye aktarılarak, meme estetiği sağlanır. Sadece göğüs büyütme amacıyla değil, dikleştirme ve sarkıklığın giderilmesi için de tercih edilen yöntemlerden biridir. Ancak bedeninde fazla yağ bulunmayan kişiler, diğer yöntemleri tercih edebilirler.

Aquafilling İle Meme Büyütme

Yağ dokusuna benzer bir doğallık sağlayan aquafilling yöntemi, ameliyatsız uygulamalar arasındadır. %90 oranında sudan oluşan hidrolik jel ile uygulanır. İnsan bedenine uyumlu ve hiçbir zararı bulunmayan jel enjeksiyonu ile daha iri, dolgun ve dik göğüsler elde edilir. Uzun ömürlü kullanım avantajı sağlayan aquafilling göğüs büyütme uygulamaları, ağrısız ve kolay uygulamalar arasındadır.

Tavsiye Edilen Yazılar