Medikal Cilt Bakımı

Bazı etkenler cilde son derecede zarar verir ve yaşlanmayı daha fazla arttırır. Aynı zamanda sivilcelenme, akne oluşumu, siyah noktalar, beyaz komedonlar ve yağ bezeleri meydana gelir. Ancak cilt bakımı evde tek başınıza yapabileceğiniz bir işlem değildir. Cildin sağlığı korunabilmesi için uzmanlar aracılığıyla cilt tamamen arındırılmalıdır. Bunun için ise, ayda bir kez medikal cilt bakımı yaptırabilirsiniz.

Medikal cilt bakımı, cildin temizliğini sağlar ve sağlığına kavuşturur. Ayrıca profesyonel kişiler tarafından uygulamalar sırasında dermokozmetik ürünler kullanılır. Medikal cilt bakımında asıl amaç ise; cilde parlaklık kazandırması, oksijen sağlaması, tazelik ve canlılık kazandırılmasıdır. Bu sayede cildiniz daha temiz ve kusursuz görünür.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımı esnasında ilk öncelikle cildiniz analiz edilir. Ardından cildiniz yumuşatılır. Eğer cildinizde siyah nokta gibi sorunlar varsa, uzmanlar aracılığıyla profesyonel bir şekilde temizlenir. Cildinizdeki kirleri arındırmak için peeling yapılır. Bu sayede cildinizdeki ölü hücreler arındırılır. Cildiniz iyice dezenfekte edildikten sonra cildinize uygun maskeler kullanılmaktadır. Aynı zamanda cildinize uygun işlemler yapılarak, kan akışını sağlanır.

Medikal Cilt Bakımının Yararları Nelerdir?

Cildin her zaman neme ve bakıma ihtiyacı vardır. Medikal cilt bakımını düzenli olarak yaptırırsanız cildin parlaklığını kazanabilirsiniz. Uygulamanın yararları ise, gözenekleri temizler, cildin nemini sağlar, yaşlanmayı geciktirir, genç bir görünüm oluşturur ve ciltteki toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Medikal Cilt Bakımı Kimlere Yapılır?

Medikal cilt bakımı her cilt tipine yapılan bir işlemdir. Cildinizde herhangi bir sorun olmasa dahil, düzenli olarak yapılması gerekir. Yani ayda bir kez medikal cilt yaptırılması önerilmektedir. Bu sayede cildiniz sivilcelere ve aknelere karşı da korunacaktır.

Medikal Cilt Bakımı Sonuçları

Medikal cilt bakımının hemen ardından cildinizin temizlendiğini fark edebilirsiniz. Uygulamalara başlanmadan önce cildiniz kontrol edilir. Profesyonel kişiler tarafından cildinize uygun işlemler yapılır ve doğru maskeler kullanılır. Bu sayede cildin ihtiyacı olan nem sağlanır. Düzenli yapılan medikal cilt bakımı işlemlerinde cildinizin yağ dengesi korunur, siyah noktalar azalır, beyaz komedonların oluşumu engellenir ve lifting etkisi sağlanarak cilt sıkılaşır.

Tavsiye Edilen Yazılar